Breaking News

Suat Atalık – Turkiye’ye karşı!

Bir GM yenmek ister misiniz? Tercihiniz olan hamleyle oylamaya katılın ve GM Suat Atalık’ı yenmeyi deneyin! suat1

Türkiye-Suat Atalık maçının ikinci oyununu başlatıyoruz! GM Suat Atalık’ın analiz etmiş olduğu ilk oyunun rövanşını almaya hazır mısınız? Oylama her gün saat 22.00’de sona erecektir. Eğer seçtiğiniz hamleyi şıklar arasında göremiyorsanız, lütfen aşağıdaki “leave a reply” formuna yazmak suretiyle yollayınız. Oyunun sonunda GM Suat Atalık,tüm oyunu analiz edip sizlere yollayacaktır.

 

İyi şanslar ve büyükusta ol!

[socialpoll id=”2205903″]

Check Also

Gümüş Göl

time weddingdress hospital shopping auto game desk rock office paypal book diplomcay care sport clothes ...

24 comments

 1. vezir c2 den c6 ya gidicek

 2. vezir c2 den c6 ya

 3. Oylamaya katılan tüm arkadaşlara tavsiye hamle seçerken konumsal ögelere de dikkat edin. Sevgili Suat abimizin (umarım bu hitabım büyük ustamızı rahatsız etmemiştir) veziri çok kötü bir konumda eğer at açmazda olmasaydı a4 oynayarak üstün bir pozisyona geçebilirdi beyaz siyahın a4 hamlesine en iyi iki cevabı Fxc4 ya da b5 hamleleridir. Fxc4 hamlesini Fxc4-dxc4 Axc4 oynar ve siyahın merkezde kalan şahına saldırmak için güzel fırsatlar bulabilirdi. Eğer b5 oynarsa o zamanda c5! hamlesiyle siyahın zayıf d6 karesine fili oturtup avantaj sağlayabilirdi. Bütün bunları göz önüne aldığımda Fe2 ve ya Fd3 hamleleri ve bu hamleleri takiben 0-0 hamlesinin daha iyi olacağını düşünmekteyim. Şd1 hamlesi bu planımı hızlandırır ama şah merkezde kalır ve rakip şahda merkezde olduğunda merkezi açmak her iki taraf için riskli olurdu. Yanılıyor muyum sayın büyük ustam?

 4. Vezir b3 e gelecek

 5. e3 e4 e adamın hamlesini bekle 😀

 6. piyon c4 den d5’e

 7. piyon a3-a4

 8. Kd1=Şd1 devaminda veziri baya zorlayip mata kadar gidebilir.

 9. c4c5
  Piyonu bir adım öne sürerek o bölgeyi kontrol etmek ve ilerisi için mantıklı hamleler yapabilmek.

 10. Vb3 oynamak istiyorum ben. Ok?

 11. Seçilen hamle Fg5, Suat Atalık’ın cevabı Abd7. Ragozin varyantını oynuyoruz!

  • a2 a3 e ve böylelikle karşı taraf savunmaya çekildigi zaman bizde acıgı arıyor olucaz ve oyunun gidişatına yön verebilicez fakat daha çok olayın nasıl şekillendigine bağlı basit bir oyun

 12. Ae5 veya Va4+ oynamak isteyen daha fazla kişi var mı? Bu hamleleri oynamak istiyorsanız, lütfen bir yorum bırakınız!

 13. e3 veya a3 oynamak isteyen daha fazla kişi var mı?

 14. beylerbeyi211

  e3 hamlesinin uygun olabileceğini düşünüyorum çünkü piyonu koruyan filin önü açılacak böylece piyonları kırışma durumda fil aktif hale gelecektir

 15. a3 hamlesiyle Fb4 engellenerek siyahın görece kolay eşitlik sağladığı varyanttan kaçılabilir

Leave a Reply