Breaking News

Yeni Başarı

Yazın Sırbistan’da açık turnuvalar oynamak isteyenlere göre düzenlenmiş Sırbistan Grand-Prix’si 3 ayaktan oluşmakta:Paraçin,Zenta ve Novi Sad. Ülkenin değişik şehirlerindeki turnuvaları birbirlerini nispeten izler şekilde bir araya getiren organizasyonlar mücadeleli turnuvalara sahne oldu. Srebrno Jezero’yu kazandıktan bir hafta sonra geçtiğim Paraçin’de ilk 3 turda aldığım 3 galibiyet ile iyi başlamama rağmen, bitime dek 6 turda tam 6 beraberlik alarak ödül listesinin dışında kaldım. 2005 yılındaki Aeroflot Open’ın ilk 6 turu ve 2007’deki Rubinstein Anı turnuvasının ilk 8 turunu hatırlatan performansım sağlam oynamak isteyenlerin kulağına küpe olsun!2 turda 1 galibiyet ve 1 mağlubiyetle, 2 beraberlik arasında puantajda bir fark yok. Turnuvayı yaklaşık 40 senelik dostum ve oda arkadaşım GM Branko Damljanoviç 7,5 puanla kazandı. Hemen akabinde başlayan Zenta Açık’daysa bu kez ben 9 turda 8 puanla tek başıma birinci oldum. İlk 7 turda 6,5 puan toplamama rağmen son turdan evvel birincilik garanti değildi.

Senta trophy

40. hamle ve son tur satranççıların kabusları arasında sayılabilir. Turnuvalarda iyi netice alabilmek için bu aşamada psikolojikman kuvvetli olmanız gerekir. Şimdi bu etabın özelliklerini taşıyan tandem:

Check Also

16.Avrupa Bireysel Bayanlar Birinciliği

Gürcistan’ın Çakvi kentinde 19-30/Mayıs/2015 tarihleri arasında yapılan 16.Avrupa Bireysel Bayanlar Birinciliği baştan sona sürprizlerle dolu ...

Leave a Reply