Breaking News

Gümüş Göl

Eski Yugoslav Cumhuriyetleri su kaynakları çeşitliliği açısından her zaman dikkat çekmiştir. Sırpça adıyla Srebrno Jezero yani Gümüş Göl,Sırbistan’ın Romanya sınırında, Karpatlar’ın eteğinde bir doğa harikası. Bir tarafında Tuna Nehri’nin aktığı, Gümüş Göl’e de sahip Veliko Gradişte şehri haliyle önemli bir tatil beldesi haline gelmekte.

Sİlver Lake

20-28/Haziran/2015 tarihleri arasında sekizincisi düzenlenen Gümüş Göl Open, 13 GM ve 13 IM içeren 45 unvanlı oyuncuyla kuvvetli bir açık turnuva hüviyetindeydi. 2000 reytingin altına kapalı A kategorisinde 66 oyuncunun yarıştığı 9 turlu İsviçre Sistemiyle oynanan turnuvada şu neticeler alındı:

1-2 GM Suat Atalık ve GM Duşan Popoviç 7 puan, 3-4 GM Aleksandar Kovaçeviç ve GM Branko Damljanoviç 6,5 puan. Belgrad Kupası’nda Birinciliği paylaşmamın üzerine geçen 7 ay içinde aktif satrançtan uzak kalmış olmama rağmen 3 IM ve 6 GM ile oynayarak yapmış olduğum 2668 reytinglik performans beni ilerisi için umutlandırdı:

Check Also

16.Avrupa Bireysel Bayanlar Birinciliği

Gürcistan’ın Çakvi kentinde 19-30/Mayıs/2015 tarihleri arasında yapılan 16.Avrupa Bireysel Bayanlar Birinciliği baştan sona sürprizlerle dolu ...

Leave a Reply