Breaking News

Alman Ligi’nden İzlenimlerim

Frauenbundesliga başka bir deyişle Alman Bayanlar Ligi,dünyanın en kuvvetli kadın ligidir. Dünya satrancının zirvesindeki iştirakçileriyle, lig ilginç bir biçimde düzenlenir. Alman ligi yıl boyunca ayda bir veya iki ayda bir kez olmak üzere sadece haftasonlarında 11 tur üzerinden oynanır. Takımlar deplasmana çıkmak zorunda olduğundan lig Almanya’nın değişik şehirlerini kapsar.

Schwäbisch Hall adında küçük bir Alman kasabasından en üst lige çıkmaya hak kazanan bir ekibe katılmam istenince, bu yıl benim de Alman Ligi’nde oynamaya fırsatım oldu. Ligin bu sene Anna Muzıçuk (2555), Viktorya Çmilute (2525), Mariya Muzıçuk (2530), Anna Zatonskih (2466)’li geçen yılın şampiyonu OSG Baden Baden, Zhao Xue (2508) ,Valentina Gunina (2524), Marie Sebag(2480), Hoangh Thanh Trang (2485), Elisabeth Paehtz (2464), Olga Girya (2484)‘lı SC Bad Königshofen ‘le çok çetin geçeceği belliydi.

SK Schwäbisch Hall Halle’de. Ekaterina Atalık, Petra Papp, Karina Ambartsumova, Zpevakova Jana, Milliet Sophie, Van Weersel Arlette ile kaptanımız Mario Mienel.

İlk 3 mücadelesi veren bu 3 ekibin mücadelesinde her şey son turda belli oldu. 10.turdan kazananmayı başaramayıp sadece beraberlikle ayrılınca 11. turda 2.lik mücadelesine çıkmış olduk. Fakat bu son maçta olabilecek en küçük farkla 3,5-2,5’luk bir skorla galip gelince gümüş madalya bizim oldu!

SK Schwäbisch Hall Friedberg’de. Karina Ambartsumova, Irina Bulmaga, Alina Kashlinskaia, Ekaterina Atalık, Jana Zpevakova ile Daulyte Deimante.

Check Also

Gümüş Göl

Eski Yugoslav Cumhuriyetleri su kaynakları çeşitliliği açısından her zaman dikkat çekmiştir. Sırpça adıyla Srebrno Jezero ...

Leave a Reply